העוף הצלוי המושלם - מטבח מקומי
22 בינואר 2014

העוף הצלוי המושלם

עגבנייה ירוקה

עוף צלוי עם עור שחום ופריך ובשר לבן ועסיסי הוא מהקלאסיקות של כל הזמנים. מנה שעברה אינספור גלגולים ותרבויות ונשארה לעד פשוטה ונאמנה לעצמה- מעט שומן ומלח גס, הרבה פלפל שחור גרוס וחופן עשבי תיבול שמעשירים את בשר העוף בניחוחות אדמה ופריחה. למרות שההכנה פשוטה וקלה אפשר בקלות ליפול עם המנה ולקבל תוצאה יבשושית למדי.

 כדי שהעוף יצא עסיסי ושחום כמו בסרטים, בספרי ההיסטוריה ובמנה ההיא שאולי טעמתם פעם, חשוב להשקיע באיכותו. העוף חייב להיות טרי, ממש טרי, ולא מופשר, שכן בעת ההקפאה נלכדים פתיתי קרח בחללים שבבשרו, ובזמן ההפשרה הם ניגרים החוצה וסוחבים איתם את כל עסיס העוף הטעים. גם מרקם העוף ניזוק מתהליך ההקפאה משום שסיבי הבשר מתגמשים בהקפאה והבשר הופך לאלסטי. המשקל חשוב גם הוא: חפשו עוף צעיר במשקל קילו, עד קילו וחצי, עדיף אורגני או כזה שגדל בתנאי חופש. אלה הנמכרים במרכולים יהיו במשקל 2 קילו ומעלה, אלה עופות בוגרים ומפוטמים כהלכה, שאין בבשרם את המוצקות הדרושה ולכן צלייתם תניב תוצאה עגומה למדי. השתמשו בהם למרק עוף או לצירים. חשוב לחממם את התנור היטב לפני שמכניסים את העוף לתנור, מכת חום חזקה אוטמת את העור וכך בשרו נותר עסיסי. לפני הצלייה ייבשו את העוף במגבת יבשה ואז הברישו אותו בשומן ובתבלינים שאתם אוהבים.

מבין כל השמנים שניסיתי התוצאה הטובה ביותר מתקבלת כאשר מושחים אותו בחמאה, כי האנזימים שבה מרככים את הבשר. בעת הצלייה מומלץ להבריש את העוף בשומן שניגר והצטבר בתבנית- כך יתקבל עור פציח ומקורמל כהלכה.

אפשר לערום תפוחי אדמה, בטטות, פלחי שומר או שורש סלרי מסביב לעוף, הם יספגו את מיציו ויצאו טעימים במיוחד.הוספת תגובה


תגובה
נגישות