איטון מס - מטבח מקומי
26 ביולי 2013

איטון מס

איטון מס

איטון מס

6 מנות

בתחרות הקריקט השנתית באיטון קולג', אותה פנימייה אנגלית יוקרתית לבנים מן האליטה הבריטית, הוגשה שנה אחר שנה פבלובה עשויה מקצפת, תותים ומרנג. לאחר שהתנפלו הנערים על הקינוח הפכו קערות המרנג הענקיות לברדק דביק ומענג, ומשם השם איטון מס (mess) שהפך לקינוח פופולרי בממלכה. הגרסה האישית שלי לאיטון מס כוללת גלידת וניל. חשוב לזכור להוציא את הגלידה מהמקפיא כעשר דקות לפני עיצוב הכדורים.

חומרים

6 כדורי גלידה בטעם וניל
20 תותים גדולים, שטופים ונקיים מעוקץ (לא בעונה אפשר להשתמש בקפואים מהמרכול או מחנות גלידת יוגורט)
כף אבקת סוכר
מכל וחצי שמנת מתוקה להקצפה
כוס ורבע נשיקות מרנג קצוצות גס
2 קופסאות קטנות פטל אדום או שחור או תותים
גלידת וניל

הכנה

מקפיאים חצי מכמות התותים. מעבירים למעבד מזון קטן או בלנדר יחד עם חצי כף אבקת סוכר ומעבדים בפולסים עד קבלת פרורים (לא מחית). מקררים. מקציפים שמנת מתוקה עד קבלת קצפת יציבה מאוד. מעבירים כשליש מכמות הקצפת לקערה, מוסיפים תותים מרוסקים וחצי כוס שברי מרנג. מערבבים קלות בתנועות קיפול ומקררים. מערבבים את יתרת המרנג עם הקצפת שבקערת המערבל, מערבבים קלות בתנועות קיפול ומקררים. מרסקים את יתרת התותים עם חצי כף אבקת סוכר עד קבלת רוטב חלק, מקררים.
מרכיבים את המנה: מחלקים את הקצפת הלבנה בין הכוסות האישיות, מעל את הקצפת עם התותים, מעטרים בפטל או תותים קצוצים ומקררים לכמה שעות. לפני ההגשה מוזגים כף מהרוטב, מעליו מניחים כדור גלידת וניל , מוזגים מעט מהרוטב ומעטרים בפרי אדום כרצונכם: פטל אדום, שחור, תותים, דובדבנים או אוכמניות. מגישים מיד.

איטון-מס הכנההוספת תגובה


תגובה
נגישות

הרשמו וקבלו כל שבוע

מתכון חדש!