פול טיים ג'וב! - מטבח מקומי
29 באפריל 2016

פול טיים ג’וב!

פול

 

בכל שנה באביב תוקפת אותי קדחת הפול, קדחת נוראית וחשוכת מרפא. היא מתחילה כאשר ראשוני הפולים מגיעים לשווקים. אני קונה אז באובססיה שקיות מלאות בתרמילים ירוקים ורעננים, מתעלמת מההבטחה שהבטחתי לעצמי באביב הקודם, ועוד באותו היום מתחילה במלאכת קילוף ממושכת. עבורי זה כנראה סוג של תרפיה גם אם לאחרים זה יכול להתגלות כסיוט. אבל אחרי שבועיים כאלה של קילופים שמניבים מעט פולים מערימת תרמילים ענקית, אני נשבעת לעצמי שדי, מספיק עם הפול, ולמי יש זמן בכלל? נכון שהוא טעים והמרקם שלו מושלם, אבל כמה עבודה! שוב אני מבטיחה לעצמי לא לחזור על הטעות בשנה הבאה, ושוב אני חוזרת, כי מהתמכרות קשה להיגמל.

אז מה יש בו, בפול הטרי, שאני כל כך אוהבת. אולי זה הצבע שלו, ירוק־בוהק מהיפים שתראו, שמנקד סלטים ותבשילים רבים. אולי זה אכן המרקם, נגיס ומענג בכל ביס, ואולי זה הטעם, מובהק, רענן וטרי, בדומה למעדני־על. וכנראה זה השילוב בין כל אלה שהופך אותו למושלם.

פול טרי קונים רק בעונה (כלומר עכשיו), עדיף בתרמילים קטנים, עם קליפה רכה ומרקם יציב ומעט נוקשה. צבע הפול צריך להיות בוהק, וללא סימני עובש שחורים ונקודות המעידות על אחסון לקוי. מכיוון שהפול מאבד במהירות את טריותו, מומלץ לקלוף אותו ביום שבו נקנה. אם לא הסתדר, שומרים עטוף היטב במקרר. כדי לקלף – מושכים את הסיב המחבר בין שני הקצוות, פותחים את התרמיל ומוציאים את הפולים. וכדי להסיר את הקליפה הדקה והשקופה המצפה את אלה, יש לבשל אותם במים רותחים במשך 2 דקות, לסנן ולקלוף. בפולים קטנטנים הקליפה דקה וכמעט שאינה מורגשת, ולכן אין צורך להסירה. יש לזכור שאחרי הקילוף ייוותר רק שליש מהמשקל של הכמות הכוללת.

ובשורות טובות לכל מחפשי קיצורי הדרך: אפשר לרכוש פול קפוא במרכולים, הוא מצוין, כמעט כמו הטרי – חולטים במים רותחים, מסננים וקולפים את הקליפה העוטפת אותו.

 

 הוספת תגובה


תגובה
נגישות