ט"ו בשבט - מטבח מקומי
29 בינואר 2015

ט"ו בשבט

יש משהו משמח במפגש שבין שוקולד לפירות מיובשים, יחד הם מצטרפים לחווית טעמים מלאה וססגונית. לפירות המיובשים מתיקות שמשתלבת היטב במרירות השוקולד, והמרקם הצמיגי והדחוס שלהם משלים את חווית הרכות שבשוקולד. ברוב המקרים תוספת קטנה של אלכוהול תשלים ותמזג את עושר הטעמים לכדי עונג אמתי. לטעמי, לכל פרי מיובש יש סוג אלכוהול המתאים לו, למשל: דבלים (תאנים מיובשות) ישתלבו נהדר עם אמרטו, תמרים עם פורט (יין שרי מתוק), צימוקים עם רום או סאקה, משמישים מיובשים עם וויסקי ושזיפים עם קוניאק או פורט.

פירות מיובשים נחשבים למזון בריא, אבל חשוב לדעת שרובם ספוגים בכימיקלים (השומרים בין היתר על גוון הבוהק) ולעיתים אף בסוכר לבן, שהופך אותם לממתקים עתירי קלוריות במסווה של מזון בריא. אני משתמשת בפירות מיובשים אורגניים,מיובשים בשמש, שצבעם כהה יותר. הם נטולי  כימיקלים וטעמם טבעי ומשובח. את הפירות המיובשים האורגניים מומלץ לשמור במקרר.

שוקולד מומלץ לאפייה הוא כזה שאחוז מוצקי הקקאו שבו הוא מעל 55% ולא יותר מ 70%. שוקולד חייב להיות טרי ולכן מומלץ לקנות אותו במקום שבו התחלופה גבוהה ולוודא את תאריך האריזה והתפוגה. מומלץ לאחסן שוקולד במקום חשוך ומוצל בטמפרטורה שבין 15 ל-18 מעלות.הוספת תגובה


תגובה
נגישות