גבינת לבנה - מטבח מקומי
29 במאי 2014

גבינת לבנה

 

גבינת לבנה

גבינת לבנה

טעם גבינת לבנה  ישתנה בהתאם ליוגורט שבו תשתמשו: לטעם חמוץ השתמשו ביוגורט חמצמץ מחלב בקר (כמו זה של פעם שנמכר בבקבוקי פלסטיק של ליטר וחצי) ולטעם ניטראלי בדומה לשמנת חמוצה, השתמשו ביוגורט מעודן יותר כמו יוגורמה.

חומרים

ליטר וחצי יוגורט
כפית וחצי מלח

הכנה

מערבבים יוגורט ומלח בקערה. מעבירים לבד חיתול (נקי מחומרי כביסה), שמונח מעל מסננת. נוטלים את קצוות בד החיתול זה לזה (קושרים בקשר או עם חוט). תולים מעל הכיור או מעל קערה כדי לתת לו לטפטף. נותנים ליוגורט לטפטף 4-3 שעות לערך, עד שרוב הנוזלים סוננו אבל עדיין נותרו בו נוזלים. המדד הטוב ביותר כדי לדעת מתי להפסיק את תהליך הגיבון הוא כאשר קצב הטפטוף הפך לאיטי. כדי לקבל גבינה קשה (כדי לגלגל אותה לכדורים), נותנים ליוגורט לטפטף 6-5 שעות לערך או עד שנפסק תהליך הטפטוף, מעבירים למקרר לשעה ואז אפשר לגלגל, להניח בצנצנת זכוכית ולעטוף בשמן זית.
גבינת לבנה גבינת לבנה5 תגובות לגבינת לבנה

 1. אסנת עמיר הגיב:

  מקסים.האם כך אני יכולה להכין גבינה לבנה (מהסוג הפשוט שיש בארץ- אנחנו כרגע לא גרים בישראל ואני נורא מתגעגעת לגבינה חמש אחוז…)?
  תודה (:

 2. לירון הגיב:

  היי לימור, איזו כמות בערך יוצאת מליטר וחצי יוגורט? אני רוצה להכין בתור מתנה ומתכננת למלא ארבע צנצנות של 240מ״ל. תודה! 🙂

 3. אורית הגיב:

  היי לימור , האם צריך להתחשב בטמפרטורה בחוץ ? כלומר האם ביום חם כדאי לשים את החיתול עם היוגורט במקרר או עדיין אפשר לתלות בחוץ עם הכיור ?
  תודה 🙂

הוספת תגובה


תגובה
נגישות