המוסקה היוונית שלי - מטבח מקומי
1 באפריל 2016

המוסקה היוונית שלי

מוסקה טלה ושום ירוק

 

כבר שבועיים שריח השום הירוק נישא ברחבי השוק- עוקצני וחד, כה נפלא וריחני עד שאין מקום בשוק לשום ריח אחר. ואז אני נזכרת במוסקה הזאת.

זה היה באביב, במסעדה קטנה על גדות אגם בלסבוס, הוגשה לשולחן תבנית חרס קטנה, שריחה היה נפלא כל כך, שמיד הבנתי שהגיע לשולחן אחד מהמאכלים הנדירים, שעוד לפני הביס הראשון ברור לך שמשהו טוב הולך לקרות כאן הפעם. ואכן, הביס לא איכזב, מוסקה מהחלומות, כזו שמתייחסת לעצמה בכבוד. כמו כל מוסקה, גם זו הייתה עשויה שכבות-שכבות, אבל הפעם היו אלה שכבות לא שמנוניות של אושר ועדינות, מלאות בטעמים וריחות שמילים אינן יכולות לתאר.

השכבה התחתונה היתה עשויה מפרוסות דקיקות ורכות של תפוחי אדמה צהובים, שספגו אליהן בשמחה את כל הרוטב. מעליה הונחו חצילים קלויים בטעם גריל מעושן נפלא, תומכים היטב בשכבת הבשר שהונחה מעל- השוס הגדול. בשר הטלה הרך בושל ביין לבן, ירקות צלויים ושום ירוק, שילוב מהפנט שהפך את כל העסק הזה שקוראים לו מוסקה למשהו ששווה להקדיש לו שעתיים במטבח. וזה לא הסוף, מעל שכבת הבשר נמזגה בנדיבות שכבת בשמאל משמנת טרייה וגבינה חריפה, שעטפה את כל השכבות ברכות נעימה. ממש בדומה לשמיכת פוך אוורירית ונעימה, שמרה שכבת הבשמאל על שכבת הבשר שתישאר עסיסית ורכה.

אל תתמהמהו, עונת השום הירוק קצרה, ממש קצרה ועוד שנייה היא נגמרת. ועוד דבר: כדי לשמור על רעננות השום הירוק יש לאחסן אותו במקרר מיד עם קנייתו, אחרת יתייבש ויאבד את טעמיו הצעירים.11 תגובות להמוסקה היוונית שלי

 1. אפרת הגיב:

  איך אפשר להכין בגרסא כשרה?
  אני יודעת שזה יהיה פחות טוב, אבל בכל זאת…

 2. אריק הגיב:

  הכנתי ויצא מושלם! הכמויות והזמנים מדוייקים, המראה נפלא, והטעם – גן עדן. תודה.

 3. ריו גרנדה הגיב:

  נראה ממש טועים – תודה!

 4. טובה הגיב:

  הכנתי למפגש חברים, בחיים לא גרפתי כל כך הרבה מחמאות…

 5. עדי הגיב:

  יש סיכוי להכין גרסא צמחונית?

 6. פנינה הגיב:

  אני מחפשת את המתכון למוסקה יונית שלי, מצליחה לראות רק את תאור התבשיל אך לא מוצאת מתכון. אשמח לקבל המתכון.תודה,

הוספת תגובה


תגובה
נגישות